Ciężkie nogi - czy mogą być objawem groźnego schorzenia?

Ciężkie nogi - czy mogą być objawem groźnego schorzenia?

Po powrocie z pracy czujesz, że twoje nogi są ciężkie jak z ołowiu? Problem ten dotyka z każdym rokiem coraz większą liczbę osób. Część z nich uznaje to za naturalny stan, do którego trzeba przywyknąć. Niestety, może być to jeden z pierwszych objawów żylaków. Ciężkie nogi to wynik nieprawidłowo funkcjonującego układu naczyń, dlatego nie warto lekceważyć takiego problemu.

Co jest przyczyną problemu?
Odczuwasz zmęczenie i ciężkość w nogach, pomimo, że twoja praca nie wiąże się z wysiłkiem? To własnie może być jeden z pierwszych objawów niewydolności żylnej, która jest coraz większym problemem w naszym społeczeństwie Warto zasnanowić sie nad konsultacją problrmy z lekarzem Flebologiem. Może uskarżać się na niego nawet połowa Polaków. Ciężkie nogi pojawiają się najczęściej wśród osób, które pracują w pozycji stojącej, a także u tych, którzy wykonują pracę biurową. Długotrwałe pozostawanie w bezruchu prowadzi do zaburzenia krążenia krwi i pogorszenia sprawności zastawek. Właśnie dlatego tak ważna jest aktywność ruchowa. Pracujące mięśnie nóg "popychają" krew w kierunku serca i zapobiegają gromadzeniu się krwi w dolnych kończynach. W przeciwnym wypadku mogą rozwinąć się groźne w skutkach schorzenia.

Co przyniesie ulgę ciężkim nogom?
Kiedy zauważymy u siebie dyskomfort spowodowany ciężkością nóg nie powinniśmy zwlekać z pójściem do specjalisty. W tej sytuacji może nam pomóc lekarz flebolog. Przeprowadzi wywiad lekarski i wykona badanie USG Dopplera, które jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Stanowi ono podstawę w diagnostyce schorzeń żylnych, ponieważ pozwala dokładnie przyjrzeć się naczyniom i ocenić przepływ krwi. Uczucie ciężkości nóg można łagodzić poprzez robienie częstych przerw w pracy. Pomocne będzie chociażby chwilowe wstanie od biurka i przespacerowanie się po pomieszczeniu. Warto także zwiększyć aktywność choćby poprzez spacery. W sytuacji gdy schorzenie postępuje konieczne jest wdrożenie specjalistycznego leczenia.

Opinie o klinice (4)
Sara
Warto wykonać USG Doppler przy uczuciu ciężkości nóg. Polecam pana dr Paluch.
Patrycja
Nawet krótki spacer poprawia moje samopoczucie.
Sara
Ruch to zdrowie, dlatego ważne jest, żeby znaleźć czas na aktywność ruchową.
Wanda
Nie powinniśmy bagatelizować problemu ciężkich nóg.
Dodaj swoją opinię
Oceń miejsce

Jednym z zabiegów cieszących się ogromną...
W medycynie estetycznej coraz większą popularno...
Zmarszczki wokół oczu potocznie nazywa się kurz...
Przebarwienia zębów to inaczej odbarwienia, któ...
Wampirzy lifting - choć ta nazwa brzmi tajemniczo...
Osocze bogatopłytkowe to jeden z najczęściej st...