Czym charakteryzują się maty przeciwodmrożeniowe?

Czym charakteryzują się maty przeciwodmrożeniowe?

Coraz większą popularnością w gabinetach medycyny estetycznej cieszy się zabieg kriolipolizy. Pozwala on pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej, a także zredukować cellulit. Jest to możliwe dzięki temu, że komórki tłuszczowe są wrażliwe na zimno znacznie bardziej od innych. Właśnie tę właściwość wykorzystuje kriolipoliza, która polega na transmitowaniu wgłąb tkanek niskiej temperatury. Aby skóra nie uległa jednak uszkodzeniom pod wpływem zimna, podczas zabiegu trzeba zastosować specjalne maty przeciwodmrożeniowe.

Na czym polega kriolipoliza?
Adipocyty, czyli główne komórki, z których zbudowana jest tkanka tłuszczowa są bardzo podatne na oddziaływanie niskich temperatur. Pod wpływem zimna generowanego przez aparat do kriolipolizy dochodzi do apoptozy, czyli zaprogramowanej śmierci tych komórek. Następnie są usuwane one z organizmu w trakcie naturalnych procesów metabolicznych. Z takiej formy terapii korzysta coraz więcej osób, szczególnie tych, które pomimo regularnych ćwiczeń i zdrowej diety nie są w stanie pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej z niektórych obszarów ciała. Ważnym elementem tego zabiegu są maty przeciwodmrożeniowe, które chronią skórę pacjenta.

Maty przeciwodmrożeniowe - jak działają?
Maty przeciwodmrożeniowe ZLipo Fleece to podkłady, które stosuje się w trakcie zabiegu kriolipolizy, aby zabezpieczyć ciało pacjenta. Dzięki nim ujemna temperatura nie koncentruje się na powierzchni skóry, lecz jest transportowana do znajdujących się pod nią tkanek. Dzięki temu nie dochodzi do niebezpiecznych odmrożeń. Maty pozwalają również poprawić komfort pacjentów. Są one jednorazowego użytku i nakłada się je na skórę tuż przed zabiegiem. Dzięki właściwościom mat można zastosować tak niską temperaturę, otrzymując tym samym skuteczne efekty i zapewniając pacjentowi wysokie bezpieczeństwo.

Opinie o klinice (0)
Dodaj swoją opinię
Oceń miejsce

Inne miejsca z tej kategorii

Obrzęk jest efektem nagromadzenie się w przestrz...
Jednym z zabiegów cieszących się ogromną...
Leczenie zimnem po raz pierwszy zostało zastosowa...
Szczotkowanie ciała na sucho niesie ze sobą wiel...
Zabieg epilacja laserowa nie musi kojarzyć się z...
W poradach zdrowotnych czy artykułach o odchudzan...