Dieta bez efektu jojo? Jak najbardziej!

Dieta bez efektu jojo? Jak najbardziej!

Chcesz stracić kilka kilogramów? Głodówka nie jest odpowiednią drogą. Jedną ze skuteczniejszych diet, w której zbędne kilogramy nie powrócą do ciebie z efektem jojo, jest wprowadzenie do swojego codziennego menu kilku istotnych zmian, dzięki którym zyskasz wymarzoną sylwetkę na stałe. Przede wszystkim musisz zapoznać się z terminem rozsądnego odchudzania, czyli zrzucaniem ok. 1 kg na tydzień.

Chociaż z takim tempem efekty nie będą szybkie, to jednak wolny spadek wagi przyczyni się do zniewalającego efektu końcowego. Szybkie tracenie na wadze sprawia, że organizm próbuje oszczędzać jak najwięcej, aby przetrwać okres głodu — kiedy zrezygnujesz już z takiej diety, doświadczysz efektu jojo, ponieważ twój organizm dalej będzie spodziewał się głodówki, więc będzie odkładał odżywcze składniki, co przyczyni się do przybrania kilku kilogramów, dlatego warto wybrać rozsądną dietę, przy której nie doświadczysz tego przykrego efektu.

Im szybciej nasza waga spada, tym szybciej możemy spodziewać się jej powrotu i to z nawiązką. Co więcej, szybkie chudnięcie związane jest z ciągłym uczuciem zmęczenia, a także ospałości, przez co nie podejmujemy żadnych aktywności fizycznych — systematyczne ćwiczenia są trudne do zrealizowania.
Przejście na dietę redukcyjną nie powinno drastycznie zmienić naszego sposobu żywienia się, a także stylu życia. Świetnym sposobem jest udanie się do dobrego dietetykaprzyjmującego w poradni dietetycznej, który ustali odpowiednią dietę przystosowaną do wymaganego deficytu kalorycznego, a także zachęci do aktywności fizycznej. Dietetyk przeprowadzi cię przez poszczególne etapy diety, aby nie wywołać w organizmie stanu kryzysowego, który mógłby przyczynić się do późniejszego efektu jojo. Najlepszym sposobem na uzyskanie wymarzonej sylwetki jest ukształtowanie nowych nawyków żywieniowych, do których będzie należeć regularne spożywanie posiłków wykonanych z wysokiej jakości produktów, a także zwiększenie aktywności fizycznej. Sprawdź: https://www.rehavitae.pl/oferta/dietetyka.html

Opinie o klinice (6)
Paula
Przydatny artykuł dla każdej kobiety na diecie.
Martyna
Dietetycy z Rehavite sa na najwyższym poziomie jeśli chodzi o odchudzanie bez efektu jojo. Polecam, dzięki nim schudłam 10kg w bardzo krótkim czasie.
Gabriela
Bardzo pomocne porady.
~Edyta
Istnieje powszechne przekonanie, że dieta od dietetyka wprowadza drastyczne zmiany do naszego jadłospisu. Nic bardziej mylnego. Możemy jeść to co do tej pory, ale w rozsądnych ilościach. Nie przejadamy się, ale i nie głodujemy. Naprawdę jest to świetnie ułożony jadłospis i do tego bardzo urozmaicony.
~Reggi
W szpitalu Pro-Familia pracuje świetny dietetyk pod kierunkiem którego udało mi się zrzucić sporo kg i to bez głodowej diety. Polecam.
Gaja
Wiele razy próbowałam różnych metod na własną rękę z różnymi skutkami, efekt jojo potrafi dobić i ostatecznie zniechęcić człowieka do jakichkolwiek dalszych działań. W końcu zdecydowałam się na poradnie w tej kwestii i udało się uzyskać całkiem niezłą formę, regularne wizyty i odpowiednio dobrana dieta oraz motywacja z zewnątrz to dla mnie największe wsparcie i super wyniki.
Dodaj swoją opinię
Oceń miejsce

Inne miejsca z tej kategorii

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Na twarzach młodych osób często zauważal...
Kwas hialuronowy to produkt, który jest ch...
Dłonie - nasza wizytówka i najlepszy dowód tego...
Przebarwienia zębów to inaczej odbarwienia, któ...
Coraz większą popularnością w gabinetach medyc...
Jednym z zabiegów cieszących się ogromną...