Jak powstrzymać pękanie naczynek?

Jak powstrzymać pękanie naczynek?

Rozszerzone lub poszerzone naczynka nie tylko są problemem natury estetycznej, ale również stanowią jeden z poważniejszych objawów zaburzeń związanych z krążeniem. Pajączki wymagają odpowiedniego leczenia, należy udać się do dobrego i doświadczonego flebologa, który rozpozna schorzenia i podejmie odpowiednie kroki związane z odpowiednim leczeniem.

Pajączki nie tylko występują na kończynach dolnych, pojawiają się również w okolicach twarzy, rąk czy dekoltu, rzadziej można je spotkać na brzuchu, tułowiu oraz plecach https://www.drparda.com.pl/oferta/v-laser/zamykanie-naczyn-na-twarzy
Zmiany potocznie zwane pajączkami w środowisku medycznym znane są jako venulektazje lub teleangiektazje. Zmiany związane z pękającymi naczynkami nie powinny być bagatelizowane, koniecznie jest wykonanie badania lekarskiego wraz z badaniem USG żył, tzw. badaniem USG Doppler. Wraz z pajączkami mogą występować bóle i męczliwość nóg, czy ich zwiększona ociężałość. Pajączki często pojawiają się na skutek zmian hormonalnych, dlatego częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn — szczególnie widoczne są u kobiet w ciąży, a także u kobiet, które przechodzą menopauzę. Co więcej, pękanie naczynek można zauważyć u osób przyjmujących tabletki hormonalne, w których znajduje się estrogen, który przyśpiesza powstawanie pajączków oraz zwiększa ich wielkość.

Pajączki powstają również u osób, których styl życia polega na długotrwałym pozostawaniu w pozycji stojącej lub siedzącej — warto do swojego codziennego trybu życia wdrożyć nieco ruchu i zadbać o prawidłową dietę. Przykładami zabiegów kosmetycznych, które zwiększają ryzyko powstania pajączków, są depilacje gorącym woskiem lub bańki chińskie, dlatego warto ich unikać lub wykonywać sporadycznie. Jeżeli na naszych nogach pojawią się venulektazje i teleangiektazje należy wybrać się do lekarza flebologa, który przeprowadzi badanie USG Doppler w celu określenia niewydolności żylnej i opracuje plan zabiegowy. Leczenie będzie polegało na wybraniu jednej z małoinwazyjnych metod: skleroterpii   lub laseroterapii przezskórnej. Zabieg usuwania pajączków powinien być zaplanowany i przeprowadzony przez doświadczonego lekarza flebologa.

Opinie o klinice (0)
Dodaj swoją opinię
Oceń miejsce

Inne miejsca z tej kategorii

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (5 opinii)

W poradach zdrowotnych czy artykułach o odchudzan...
Botox w leczeniu bruksizmu - na czym polega zabieg...
Oczyszczanie wodorowe to jeden z nowoczesnych zabi...
Piękna, wysportowana sylwetka to cel, który wyzn...
Konferencje naukowe online cieszą się coraz wię...