Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystuje się ją w profilaktyce starzenia się skóry, poprawy jej wyglądu, kondycji oraz rewitalizacji. Mezoterapia przynosi również znakomite efekty w redukcji cellulitu, a także leczeniu problemu wypadania i łamliwości włosów. Może być stosowana jako samodzielny zabieg lub łączona z wypełniaczami, botoksem oraz laseroterapią.

Mezoterapia - dla kogo i kiedy? 
Mezoterapia znana jest w medycynie ponad 60 lat. Po raz pierwszy wykonana została w 1952 roku przez francuskiego lekarza Michaela Pistora. Wykorzystywał on ją m.in. do leczenia migreny, przewlekłych stanów bólowych oraz żylaków. W kolejnych dekadach mezoterapia zaczęła być stosowana w dermatologii przy leczeniu schorzeń takich jak łuszczyca oraz łysienie plackowate. 
Zabieg mezoterapii jest rekomendowany dla kobiet i mężczyzn niezależnie od wieku. Niezwykle ważny jest jednak wybór odpowiedniego preparatu dopasowanego indywidualnie do rodzaju i stanu skóry. Mezoterapia jest kojarzona zazwyczaj z zabiegiem wykonywanym w obszarze twarzy, jednak jest bardzo często stosowana również w innych partiach ciała, jak na przykład dekolt, szyja i dłonie. W przypadku redukcji cellulitu, mezoterapię wykonuje się również w obszarach takich jak uda, pośladki i brzuch. 

Jak wygląda zabieg?
Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu pod skórę składników (witaminy C, kwasu hialuronowego usieciowanego, kolagenu, peptydów, oligoelementów, aminokwasów). Zabieg wykonuje się przy miejscowym znieczuleniu. Następnie lekarz przygotowuje odpowiednio miejsce zabiegowe, a następnie wykonuje nakłucia z pomocą sterylnej, jednorazowej igiełki lub systemu igiełek np. NANOSOFT. Podanie substancji aktywnej biologicznej z pomocą mikronakłuć zapewnia optymalne działanie, ponieważ dociera ona dokładnie w miejsce, które tego wymaga. Podczas zabiegu występuje mikrokrwawienie. Jest to naturalny, a nawet pożądany skutek, ponieważ w krwi zawarte jest osocze pełne substancji odżywczych, dlatego wmasowuje się ją dodatkowo w skórę.
Zazwyczaj jednorazowy zabieg nie wystarczy do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu, dlatego zaleca się serie. Należy również pamiętać o przeciwwskazaniach. Do zabiegu nie kwalifikują się pacjenci z przewlekłymi chorobami, nowotworami, infekcjami, alergiami i trądzikiem. Zabieg nie powinien być wykonywany również u kobiet w ciąży. Nie wolno także stosować środków obniżających krzepliwość krwi

Jakie efekty daje mezoterapia? 
Mezoterapia igłowa zapewnia długotrwałe rezultaty w postaci odżywienia i dotlenienia komórek skóry, także tych położonych w głębokich warstwach. Mezoterapia spłyca również zmarszczki mimiczne oraz przywraca gęstość i elastyczność skóry. Zaletą tej techniki są szybko zauważalne efekty, często w znacznie krótszym czasie niż w przypadku pozostałych metod. Dodatkowo lista przeciwwskazań oraz ewentualnych skutków ubocznych jest bardzo krótka. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mezoterapii igłowej lub szukasz bezpiecznego miejsca, w którym można ją wykonać, sprawdź ofertę Kliniki Medycyny Estetycznej Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy.

Opinie o klinice (5)
Justyna
Bałam się tego zabiegu, ale pani dr Parda uspokoiła mnie. I słusznie, bo okazało się to bezbolesne. Super efekt!
Ewelina
Uwielbiam zabieg mezoterapii.
~Jagoda
Mezoterapia ma wiele zastosowań w współczesnej medycynie estetycznej. Zabiegi przeprowadzane tą metodą są bezpieczne i skuteczne, a efekty utrzymują się przez wiele miesięcy.
~Dominika
Zabieg mezoterapii igłowej przeprowadzałam w klinice Dr Pardy. Zabieg przeprowadzony profesjonalnie. Efekty po zabiegu zadowalające, skóra po zabiegu jest nawilżona i elastyczna. Jeśli ktoś szuka dobrej kliniki na przeprowadzenie takiego zabiegu to szczerze mogę polecić Panią doktor.
Wiktoria
Warto korzystać z tych metod, zabiegi antystarzeniowe takie jak min. mezoterapia igłowa mają bardzo mało przeciwwskazań i raczej z tego co mi wiadomo jakiś specjalnych skutków ubocznych a poczuć się odrobinę młodziej to bezcenne.
Dodaj swoją opinię
Oceń miejsce

Kwas hialuronowy to produkt, który jest ch...
Wampirzy lifting - choć ta nazwa brzmi tajemniczo...
Botox w leczeniu bruksizmu - na czym polega zabieg...
Chcesz stracić kilka kilogramów? Głodówka nie ...
Przybieranie na wadze pomimo stosowaniu diet, zmę...
Usta od zawsze są uważane za jeden z najważniej...