Osocze bogatopłytkowe - zalecenia po zabiegu

Osocze bogatopłytkowe - zalecenia po zabiegu

Osocze bogatopłytkowe to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów pozwalających poprawić wygląd i kondycję skóry. Wykonuje go lekarz medycyny estetycznej bez użycia skalpela, dlatego jest bezpieczny, mało inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Mimo to istnieją zalecenia, do których po zabiegu pacjent musi się dostosować. Dzięki temu uda się uniknąć niebezpiecznych powikłań i skóra zagoi się prawidłowo. Oto kilka wskazówek dotyczących tego, jak pielęgnować właściwie skórę po zabiegu.

Bezpieczeństwo zabiegu
Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to zabieg medycyny estetycznej. Jest to zupełnie inna ranga niż procedury chirurgiczne. Ich skuteczność jest bardzo wysoka i skutkuje intensywną regeneracją skóry, dając naturalny, widoczny efekt odmłodzenia. Nie trzeba jednak odbywać w tym przypadku hospitalizacji. Powrót do domu i do normalnej aktywności jest możliwy bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Nie jest potrzebna rekonwalescencja, a skóra pacjenta nie jest zabezpieczana opatrunkami.
Jedyne, co świadczy o tym, że pacjent został poddany zabiegowi to zaczerwianie i niewielki obrzęk. Są to normalne reakcje skóry na naruszenie tkanek, które występują przy większości podobnych zabiegów, np. tych, w których wykorzystuje się kwas hialuronowy.. Sporadycznie mogą pojawić się małe, podskórne krwiaki lub zasinienia. Znikają one same po kilku dniach. Pacjent może je również załagodzić stosując odpowiednie preparaty łagodzące, np. żele z aloesem lub arniką.

Zalecenia po zabiegu
Po przeprowadzeniu zabiegu nie należy zapominać o przestrzeganiu odpowiednich zaleceń. Po naruszeniu tkanek skóry, istnieje bowiem zawsze ryzyko wystąpienia infekcji lub stanu zapalnego, jeśli nie będziemy przestrzegać czystości. Po zabiegu pacjent może normalnie wykonywać codzienne aktywności, jednak należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego.
Zalecany jest wypoczynek, dzięki któremu skóra będzie regenerować się szybciej. Skóry nie należy eksponować na słońce, a dla ochrony przed promieniami UV należy stosować kremy z odpowiednio wysokim filtrem. Niewskazane jest również solarium i sauna. Do momentu zniknięcia obrzęku i wygojenia się skóry, należy unikać sytuacji, które mogą spowodować ryzyko zakażenia. Tym samym nie należy korzystać z miejsc takich jak siłownia czy basen, a także unikać kontaktu ze zwierzętami.
Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja. Nie wolno stosować kosmetyków o silnym stężeniu składników aktywnych, a także tych zawierających kwasy owocowe, alkohol i inne substancje, które mogą spowodować podrażnienia. Wiele pań zastanawia się, czy po zabiegu osoczem bogatopłytkowym można nakładać makijaż. W tej kwestii większość lekarzy zaleca unikać go przez najbliższe 12 godzin od zakończenia kuracji. Po tym czasie można się malować, zwracając uwagę na to, aby wykorzystywać delikatne kosmetyki do skóry, np. mineralne.

Opinie o klinice (1)
Wiktoria
Osocze bogatopłytkowe przyniosło mi świetne efekty. Moja skóra jest naprężona i odżywiona.
Dodaj swoją opinię
Oceń miejsce

Inne miejsca z tej kategorii

Wolumetria twarzy - jak uzyskać idealny owal bez ...
Leczenie zimnem po raz pierwszy zostało zastosowa...
Zabieg epilacja laserowa nie musi kojarzyć się z...
Jednym z zabiegów cieszących się ogromną...
Przebarwienia zębów to inaczej odbarwienia, któ...
Ginekologia estetyczna jest jedną z młodszych ga...