Skuteczność skleroterapii w leczeniu pajączków

Skuteczność skleroterapii w leczeniu pajączków

"Pajączki" są potoczną nazwą dla zmian estetycznych najczęściej znajdujących się w okolicach twarzy i kończyn dolnych. Oczywiście pajączki mogą pojawiać się również w okolicy piersi, pleców czy nawet dłoni. W zależności od ich wielkości oraz kolorystyki pajączki nazwiemy venulektazjami lub teleangiektazjami. Jeżeli wraz z pojawiającymi się pajączkami odczuwamy męczliwość nóg, ich ociężałość oraz ból możemy mieć do czynienia z rozwijającą się niewydolnością żylną, z którą warto zwrócić się do wykwalifikowanego lekarza flebologa Pawła Siastała.

U kogo pojawiają się pajączki?
Pajączki najczęściej uaktywniają się u kobiet w ciąży, jak również w okresie menopauzy. Na zwiększoną ilość pajączków są również narażone kobiety przyjmujące antykoncepcję hormonalną. Oczywiście ogromne znacznie ma prowadzony styl życia i niektóre zabiegi kosmetyczne. Zwiększenie występowania pajączków może nastąpić na skutek stosowania depilacji gorącym woskiem czy po zabiegach szczotkowania na sucho, a nawet zabiegów z wykorzystaniem baniek chińskich. Poszerzenia naczyniowe najczęściej powstają na skutek podwyższonego ciśnienia żylnego przenoszonego z głębiej znajdujących się partii żylnych do partii powierzchownych.

Czy skleroterapia usuwa pajączki?
Leczenie pajączków jest możliwe, jednakże wymaga od lekarza flebologa wiedzy i kompetencji. Podczas wizyty kontrolnej, koniecznie trzeba wykonać badanie USG żył z wykorzystaniem techniki Dopplera, dzięki któremu będzie można określić stopień niewydolności żylnej. W tym momencie lekarz będzie mógł określić plan działania i zdecydować się na metodę leczenia, np. skleroterapię czy laseroterapię. Zabieg skleroterapia trwa ok. 30 minut i jest niezwykle chętnie wybierany przez lekarzy flebologów do usuwania venulektazji i teleangiektazji. Do usuwania "pajączków" używa się zarówno preparatu podawanego w formie płynnej, jak i formie spienionej. Preparat jest podawany do światła naczynia niezwykle cienką igłą, dzięki czemu otrzymamy zadowalający efekt estetyczny. Substancja używana podczas zabiegu powoduje zniszczenie wewnętrznej warstwy naczynia, co w konsekwencji może doprowadzić do jego zwłóknienia i docelowego zaniku.

Opinie o klinice (2)
Ania
Dzięki skleroterapii pozbyłam się pajączków.
Urszula
Dla mnie skleroterapia okazała się bardzo skuteczną metodą leczenia.
Dodaj swoją opinię
Oceń miejsce

Na twarzach młodych osób często zauważal...
Wampirzy lifting - choć ta nazwa brzmi tajemniczo...
W poradach zdrowotnych czy artykułach o odchudzan...
Przebarwienia zębów to inaczej odbarwienia, któ...
Pajączki to potoczna nazwa na teleangiektazje, cz...
Kwas hialuronowy to produkt, który jest ch...