Wszystko o klinice medycyny estetycznej

Wszystko o klinice medycyny estetycznej

Co to jest klinika medycyny estetycznej?

Klinki medycyny estetycznej oferują zabiegi, które umożliwiają skuteczne rozwiązanie różnych problemów estetyczno- zdrowotnych. W czasach kiedy dobry wygląd zewnętrzny stał się priorytetem i celem, do którego dąży wiele osób, kliniki medycyny estetycznej stały się nieodłącznym elementem świata medycznego. Co więcej kliniki medycyny estetycznej coraz częściej oferują zabiegi, które pozwalają skutecznie i trwale poprawić urodę bez konieczności używania skalpela (redukcja zmarszczek, napięcie i uelastycznienie skóry) lub zyskać zgrabną sylwetkę bez ćwiczeń i diety. Choć medycyna estetyczna jest dość młodą dziedziną medycyny jest wspaniałą alternatywą dla chirurgi plastycznej, a także kosmetologii. Od tej drugiej jest dużo skuteczniejsza i oferuje zdecydowanie lepsze rozwiązania i efekty, z kolei w porównaniu z chirurgią plastyczną jest dużo mniej inwazyjna, a także nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji czy nie generuje skutków ubocznych. Czym są kliniki medycyny estetycznej i jakie dają możliwości?

Kliniki medycyny estetycznej czym są i jakie dają możliwości?

Kliniki medycyny estetycznej to miejsca, które oferują wykonywanie profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Ich głównym celem jest poprawa komfortu życia pacjentów, który związany jest z jego zadowoleniem z wyglądu zewnętrznego. Zabiegi wykonywane w profesjonalnych klinikach dotyczą głównie korekty różnych niedoskonałości i mankamentów urody, w tym także niedoskonałości figury, jak i spowolnienie procesów starzenia. Kliniki medycyny estetycznej łączą w swoich zabiegach efektywność porównywalną do chirurgi plastycznej z brakiem konieczności ingerencji i rekonwalescencji jak w przypadku kosmetologii. Gabinety medycyny estetycznej rozwijają się wraz z postępem nauki- tylko w Polce rynek ten wzrasta o ponad 8% rocznie. Kliniki oferują zabiegi wygładzające zmarszczki głównie przy użyciu wypełniaczy lub śródskórnych wstrzyknięć preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Wiele z zabiegów odbywa się bez konieczności znieczulenia i nie wiąże się z powstawaniem opuchlizny, zaczerwienień czy zasinień skóry. 

Jakie zabiegi oferują kliniki medycyny estetycznej

Większość zabiegów oferowanych przesz klinki medycyny estetycznej trwa do 60 minut. To sprawia, że tzw zabiegi lunchowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Zabieg odmładzający kwasem hialuronowym trwa kilkanaście minut. Równie skuteczny botoks, który powoduje paraliż mięśnia w miejscu iniekcyjnego podania, a tym samym powstrzymuje powstawanie i pogłębianie się zmarszczek mimicznych to ok 40 min. W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać także z zabiegów osoczem bogato płytkowym, komórkami macierzystymi, nićmi liftingującymi IPL, czy peelingu chemicznego. Warto wspomnieć także o zabiegach modelujących sylwetkę i ukierunkowanych na redukcję tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą. W tym przypadku sprawdzają się zabiegi termoliftingu z użyciem fal elektromagnetycznych: dźwiękowych, radiowych i promieniowania podczerwonego, a także kriolipolizy czy mezoterapii igłowej lub bezigłowej. Dużą popularnością cieszy się także laseroterapia. Zabiegi liftingu laserem frakcyjnym czy laserowe usuwanie owłosienia, blizn oraz żylaków to topowe metody na wiele defektów kosmetycznych. 

Opinie o klinice (3)
Sylwia
Mnie klinika medycyny estetycznej uratowała z pajączków na nogach. Polecam.
Tosia
W klinice medycyny estetycznej uporałam się z problemem rozstępów, który tak bardzo mi przeszkadzał.
Zofia57
Na wszelakie zabiegi zawsze umawiam się w klinice dr Parda w Piasecznie. Jakość oferowanych usług tam jest na najwyższym poziomie.
Dodaj swoją opinię
Oceń miejsce

Botox w leczeniu bruksizmu - na czym polega zabieg...
Rozszerzone lub poszerzone naczynka nie tylko są ...
Mezoterapia znajduje szerokie zastosowanie w medyc...
W poradach zdrowotnych czy artykułach o odchudzan...
Konferencje naukowe online cieszą się coraz wię...