Zastosowanie botoksu w walce z przedwczesnymi zmarszczkami

Zastosowanie botoksu w walce z przedwczesnymi zmarszczkami

Na twarzach młodych osób często zauważalne są niezwykle widoczne zmarszczki mimiczne, które powstają na skutek nadmiernej mimiki twarzy. Twarz codziennie poddajemy naciąganiu i rozluźnianiu, np. poprzez ciągłe marszczenie brwi. W takich sytuacjach dochodzi do skurczy mięśni twarzy, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek — wraz z upływem lat będą one coraz bardziej widoczne.

Zmarszczki mimiczne to problem, który nie tylko dotyka kobiety, ale i mężczyzn — skóra traci swój „świeży” wygląd i wydaje się wyraźnie postarzona. W celu zminimalizowania powstawania zmarszczek należy zacząć działać bardzo wcześnie, tylko w taki sposób zachowamy młodzieńczy wygląd na dłużej. Osobom po dwudziestym roku życia polecane jest skorzystanie z zabiegu wstrzyknięcia toksyny botulinowej - botoks Piaseczno, która zahamuje przepływ bodźców nerwowych do twarzy i młode osoby oduczą się wykonywania nadmiernej mimiki.

Działanie botoksu na zmarszczki
Botoks to toksyna botulinowa, która jest wstrzykiwana pacjentom w małoinwazyjnym zabiegu. Wykorzystując wspomnianą substancję, można ogólnie odmłodzić wygląd twarzy, a także zlikwidować zmarszczki, które już się na niej zdążyły pojawić. Przedwczesne powstawanie zmarszczek to problem, który zostanie wyeliminowany poprzez oduczenie się niekontrolowanych ruchów mimicznych twarzy. Toksyna botulinowa utrzymuje się od 3 miesięcy do 6 miesięcy w zależności od podanej dawki i techniki wykonania zabiegu.

Koniec z mimicznymi zmarszczkami
Botoks jest idealny w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, ponieważ działa on wyłącznie w obrębie mięśni, w które został wstrzyknięty, dzięki czemu nie stworzy, tzw. efektu maski. Wszystkie mięśnie twarzy będą pracować normalnie, a więc zostanie zachowana naturalna ekspresja twarzy. Toksyna botulinowa będzie wstrzyknięta w najbardziej problematyczne miejsca, w których nie tylko zredukuje zmarszczki, ale również przyczyni się do zapobiegnięcia powstawania nowych zmarszczek — w taki sposób zachować gładką skórę i młodzieńczy wygląd na dłużej.

Opinie o klinice (4)
Lidka
Botoks bardzo dobrze oddziałuje na zmarszczki. Wykonywałam zabieg z użyciem botoksu na moje uciążliwe zmarszczki mimiczne.
Olga
Botoks zawsze kojarzył mi się z czymś mało bezpiecznym i przesadzonym. Teraz już wiem, że jest to bezpieczny i małoinwazyjny zabieg, jeśli jest wykonywany u specjalisty.
Brygida
Bardzo ciekawy artykuł dotyczący mojego kompleksu.
Justyna
Zmarszczki mimiczne to problem wielu osób. Zainteresuję się wstrzyknięciem toksyny botulinowej.
Dodaj swoją opinię
Oceń miejsce

Obrzęk jest efektem nagromadzenie się w przestrz...
Zmarszczki wokół oczu potocznie nazywa się kurz...
Rozszerzone lub poszerzone naczynka nie tylko są ...
Chcesz stracić kilka kilogramów? Głodówka nie ...
Nadpotliwość jest dość krępującym problemem,...
Dłonie - nasza wizytówka i najlepszy dowód tego...