Czy jedzenie po 18-tej tuczy?

Czy jedzenie po 18-tej tuczy?

W poradach zdrowotnych czy artykułach o odchudzaniu kwestia jedzenia po godzinie 18-tej jest niezwykle krytykowana, jednakże czy rzeczywiście jedzenie po tej godzinie sprawi, że przybierzemy dodatkowe kilogramy? Jedzenie po godzinie 18-tej jest jednym z największych mitów na temat zdrowego odżywiania! Jeżeli przed godziną 18-tą nie zjadłeś kolacji, wcale nie oznacza to, że po całym dniu musisz udać się do łóżka głodny — może Cię zapewnić, że efekt będzie wręcz odwrotny do tego, który planowałeś. Ostatni posiłek zaleca się spożywać najpóźniej na dwie godziny przed snem — powinien być on posiłkiem lekkostrawnym, który nie będzie nam przeszkadzał w spokojnym śnie.

Zadbaj o regularne posiłki
Podstawą każdej zdrowej diety są przede wszystkim zbilansowane i regularne posiłki, dzięki którym nie będziesz odczuwał napadów głodu, podczas których zjesz więcej niż gdybyś jadł regularnie. Aby zrzucić niechciane kilogramy nie potrzeba Ci diety cud, wystarczy przestrzegać kilku zaleceń, m.in. przyjmować ok. 1,5 litra wody dziennie, jak również wprowadzić do swojej diety warzywa i owoce w stosunku 3:1. Posiłki należy jeść w małych porcjach co 3 lub 4 godziny, natomiast jeżeli lubisz, aby Twoje posiłki były słone, musisz zastąpić sól różnorodnymi ziołami. Niezwykle ważne jest to, że prowadząc zdrową dietę i zdrowy tryb życia, warto zrezygnować lub ograniczyć do minimum nie tylko alkohol, ale również papierosy.

Co jeść wieczorami?
Jak już wspomnieliśmy jedzenie po godzinie 18-tej nie jest zabronione, jednakże warto zadbać o to, aby było lekkostrawne, dzięki czemu nasz organizm będzie mógł przetrawić posiłek przed naszym udaniem się na nocny wypoczynek. Wieczorny posiłek powinien być bogaty w produkty pełnoziarniste, a także białka — należy jednak ograniczyć spożywanie węglowodanów oraz tłuszczy, które będą dodawać nam dodatkowych kilogramów, ponieważ nie będziemy mieli ich jak spożytkować. Świetną opcją na słodką przekąskę po godzinie 18-tej są owoce i warzywa liofilizowane, które nie tylko są smaczne, ale również zawierają cenne witaminy i minerały.

Opinie o klinice (0)
Dodaj swoją opinię
Oceń miejsce

Inne miejsca z tej kategorii

Osocze bogatopłytkowe to jeden z najczęściej st...
Przebarwienia zębów to inaczej odbarwienia, któ...
Kwas hialuronowy to produkt, który jest ch...
Piękna, wysportowana sylwetka to cel, który wyzn...
Obrzęk jest efektem nagromadzenie się w przestrz...
Cellulit to przyczyna kompleksów wielu kobiet. Po...