Zalety stosowania cyfrowych skanerów wewnątrzustnych

Zalety stosowania cyfrowych skanerów wewnątrzustnych

Opinie o klinice

Bardzo ciekawy artykuł.
Natalia
Najlepszym sposobem na osiągniecie wymarzonej sylwetki jest ruch, możemy oczywiście przyśpieszyć efekt spalania tkanki tłuszczowej, kupując ró...
~Mikołaj
Świeżo, parę dni po pierwszej wizycie i już wiem, że dobrze trafiłam.
Magda Lenna
Dobra klinika flebologii to z pewnością Doppler Instytut. Serdecznie polecam.
Kasia
Przeszłam mezoterapię, polecam.
~Ines
Owrzodzenie żylne to schorzenie z którym zmagałam się przez lata. Dopiero w klinice poddano mnie zabiegom z użyciem lasera, dzięki którym na d...
Katarzyna
Świetni specjaliści oraz przemiły personel. Bardzo się cieszę, że tutaj trafiłam.
Zośka
Jako sportowiec korzystam z zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w REHAVITAE Ostrowiec Św. Leczę tutaj bark, plecy i biodro. Przy...
Robert
Kriolipoliza to genialna metoda, u mnie przyniosła bardzo dobre efekty.
Olka
Botoks bardzo dobrze oddziałuje na zmarszczki. Wykonywałam zabieg z użyciem botoksu na moje uciążliwe zmarszczki mimiczne.
Lidka

Cyfrowe skanowanie wewnątrzustne (IDS) to innowacyjna technika, która revolutionuje dziedzinę stomatologii. Dzięki IDS stomatolodzy mogą uzyskać dokładne obrazy jamy ustnej i zębów bez konieczności tradycyjnego użycia filmów rentgenowskich. Ta nowoczesna technologia wykorzystuje komputer i zaawansowany oprogramowanie do generowania precyzyjnych modeli trójwymiarowych, które pomagają lekarzom w dokładnej diagnozie oraz planowaniu i wykonywaniu leczenia.

Jedną z głównych zalet cyfrowego skanowania wewnątrzustnego jest eliminacja konieczności korzystania z filmów rentgenowskich. Tradycyjne rentgeny są niewątpliwie cenne, ale mają swoje wady. Przede wszystkim, wymagają one użycia promieni rentgenowskich, które mogą być szkodliwe dla pacjenta, zwłaszcza jeśli są wykorzystywane często. IDS eliminuje to ryzyko, ponieważ korzysta z bezpiecznego skanowania cyfrowego, które nie wykorzystuje promieniowania jonizującego.

Kolejną zaletą IDS jest jego dokładność. Cyfrowe skanowanie wewnątrzustne generuje precyzyjne modele 3D, które pozwalają stomatologowi zobaczyć szczegóły, których nie można zauważyć na tradycyjnych rentgenach. To oznacza, że ​​lekarz może wykryć problemy wczesniej, takie jak próchnica, infekcje, choroby przyzębia czy uszkodzenia zębów. Dzięki temu pacjenci mogą otrzymać wcześniejsze leczenie, co zwykle zapobiega poważniejszym problemom i redukuje koszty długoterminowego leczenia.

IDS oszczędza również czas zarówno dla stomatologa, jak i dla pacjenta. Tradycyjna metoda wymaga, aby pacjent udał się do laboratorium radiologicznego, gdzie zostaje zrobione zdjęcie, a następnie czeka na wyniki. To może zająć od kilku godzin do kilku dni. W przypadku IDS, obrazy są generowane natychmiast i są dostępne dla stomatologa na miejscu. To oznacza, że ​​leczenie może być zaplanowane i rozpoczęte natychmiast, co jest bezcenne w przypadku pilnych sytuacji.

Ważną zaletą cyfrowego skanowania wewnątrzustnego jest możliwość łatwego przechowywania i udostępniania zdjęć pacjentom. Obrazy cyfrowe mogą być łatwo zapisywane na komputerze, co ułatwia ich przechowywanie i dostęp do nich w przyszłości bez konieczności zajmowania miejsca na tradycyjne fotografie filmowe. Dodatkowo, jeśli pacjent zmienia lekarza, obrazy mogą być łatwo udostępnione innemu stomatologowi bez potrzeby przesyłania tradycyjnych filmów rentgenowskich.

Nie można również zapominać o ekologicznej korzyści IDS. Tradycyjne filmy rentgenowskie są wytwarzane przy użyciu niebezpiecznych substancji chemicznych i są trudne do utylizacji. Cały proces produkcyjny, od wywoływania filmów, przez przetwarzanie chemiczne, aż do przechowywania generuje duże ilości odpadów. IDS eliminuje tę szkodliwą dla środowiska praktykę, oszczędzając nie tylko czas i pieniądze, ale także przyczyniając się do ochrony naszej planety.

Podsumowując, cyfrowe skanowanie wewnątrzustne to innowacyjna technika, która oferuje wiele korzyści w dziedzinie stomatologii. Eliminuje konieczność użycia filmów rentgenowskich, co czyni leczenie bezpieczniejszym dla pacjenta. Daje dokładne obrazy jamy ustnej i zębów, umożliwiając wczesne wykrycie problemów i zapobieganie poważniejszym schorzeniom. Oszczędza czas zarówno dla lekarza, jak i dla pacjenta, umożliwiając natychmiastowe planowanie i rozpoczęcie leczenia. Ta ekologiczna i efektywna metoda przechowywania i udostępniania obrazów jest również korzystna dla naszej planety. Bez wątpienia, cyfrowe skanowanie wewnątrzustne jest przyszłością stomatologii.

Opinie o klinice (0)
Dodaj swoją opinię
Oceń miejsce

Inne miejsca z tej kategorii

Wirówka do osocza PRP
, Warszawa
5/5 (1 opinia)
REMEDIUM Centrum Medyczne
Gdańska 80 A, 85-021 Bydgoszcz
5/5 (1 opinia)
MASI Medycyna Estetyczna
WIELKA ODRZAŃSKA 30, 70-535 Szczecin
5/5 (1 opinia)
Dr Damian Gabinet Medycyny Estetycznej i Dermatologii
Abrahama 25, 81-825 Sopot
5/5 (1 opinia)
IP CLINIQ Instytut Piękna - Chirurgia Plastyczna
al. Rejtana 53, 35-326 Rzeszów
5/5 (1 opinia)
Medycyna Estetyczna i Przeciwstarzeniowa
ul. HETMAŃSKA 24, 35-085 Rzeszów
5/5 (1 opinia)
Flebolog Warszawa
, Warszawa
5/5 (31 opinii)
Skoncentrowane Czynniki Wzrostu CGF
, Warszawa
5/5 (2 opinie)
Klinika Medycyny BONA DEA
ul. Wodociągowa 47, 30-205 Kraków
5/5 (1 opinia)
Inter Med Poradnia Dermatologiczna
Grabowska 32, 40-172 Katowice
5/5 (1 opinia)

Rak języka i jamy ustnej
Rak języka i jamy ustnej to jedna z najczęściej występuj...
Nowotwory u seniorów - specyfika, diagnoza i leczenie
Nowotwory są jednym z najpowszechniejszych problemów zdrow...
Wirusy a rozwój nowotworów
Nowotwory są jednym z największych problemów zdrowotnych,...
Wiedza w pigułce na temat raka pęcherza
Rak pęcherza moczowego jest jednym z najczęściej diagnozo...
Nowotwory hematologiczne
Onkologia Warszawa jest dziedziną medycyny zajmującą się...
Jak sportowe ochraniacze zębów chronią twój uśmiech
Sportowe ochraniacze zębów są niezwykle ważne dla ...
Badanie znamion skórnych
Dermatoskopia jest badaniem, które w znaczny sposób przycz...
Czy jedzenie po 18-tej tuczy?
W poradach zdrowotnych czy artykułach o odchudzaniu kwestia...
Dieta bez efektu jojo? Jak najbardziej!
Chcesz stracić kilka kilogramów? Głodówka nie jest odpow...
Mezoterapia na cienie pod oczami
Przetestowałaś wszystkie dostępne na rynku kremy pod oczy...